BeachCruiser.pl
rowery Cruiser, custom-cruiser - informacje, porady

Pochwal się swoim Cruiserem - Felt Speedway - modernizacja wojskowa

Pyton - 2017-05-02, 09:29
Temat postu: Felt Speedway - modernizacja wojskowa
Rowerek kupiony na niemieckim ebay`u w stanie średnim jednak od razu z zamysłem demontażu i wydobycia ramy będącej w stanie dobrym. Oprócz ramy w oryginale, mostek, kierownica i osłona na łańcuch.
Co Wy na to? ;-)

Marcore - 2017-05-02, 09:55

Elegancko, bez zbednych elementów i pseudoozdóbek ;)
Jeździłbym.
W dobrej cenie mozna lampiszona fajnego zakupić >>> http://www.roowery.pl/tow...-czarna-ds.html
Pozdrower.

jahusz - 2017-05-02, 12:09

Dobry prosty baj :-P elegancko. Jaka weszła ci fela ? bo czeka mnie składanie kół do felta też :mrgreen: Prawdę mówiąc rozważam podobny projekt na swojej starej ramie.
Pyton - 2017-05-03, 14:00

Kwestia montażu tak szerokich obręczy w oryginalnej ramie to jak dla mnie sprawa dyskusyjna.
Osobiście nie udało mi się włożyć zaplecionego koła w seryjne widełki. Może to kwestia wielkości obręczy. Moje mają 24cale. Nie wiem czy to jest kwestia wielkości obręczy, zaplotu czy praktyki, ale ja przy 24 calach i seryjnym widelcu nie dałem rady. Oprócz kwestii wymiarów między lagami, sprawę utrudnia dodatkowo zaczep do hamulca przedniego (SA X-FD) jaki dospawany jest po wewnętrznej stronie lewej lagi.
W tylny trójkąt zaplecione koło wejdzie, jednak z obawy o ocieranie o dolną i górną rurę profilaktycznie rozszerzyłem ich rozstaw o 15mm. Gdzieś na forach wyczytałem, że przy takiej modyfikacji praca tylnego koła w ramie będzie bezpieczniejsza.
Modyfikacja tylnego trójkąta poskutkowała tym, że zabrakło mi ośki tylnej piasty. Docelowo miał tam trafić SA SR-C3 z ośką 163mm. Z uwagi na fakt, że po modyfikacji zewnętrzny wymiar haków wyniósł 150mm zmuszony zostałem do zakupu SA RX-RC5 z ośką 175mm. Chciałem SR-C3 z ośką 175mm jednak nie jest ona oferowana na rynku Europejskim...
Przedni wideł również rozszerzyłem o 15mm. Po tej modyfikacji w najciaśniejszym miejscu (zaczep hamulca) odległość wynosi 79mm.

d781 - 2017-06-12, 08:42

Hej. Fajny rower. Czy ja dobrze widzę? Z tyłu jest felga 80 mm?
Pyton - 2017-06-13, 21:02

No tak.
Z tyłu i z przodu jest 80tka.
Skąd takie zdziwienie? ;-)

Pyton - 2018-06-02, 09:44

Lampka LED za 5 euro wygrzebana z kosza w reichu.

mayek - 2018-06-06, 18:04

Powiedz mi , piasty kupiles czarne czy malowales ? Jezeli malowales to jak przygowales , jak robiles ?
Z tylu widze Nexusa 8 ?

Pyton - 2018-06-20, 23:15

Obydwie piasty (przednia SA X-FD, oraz tylna SA RX-RC5) oryginalnie kopiłem nówki srebrne. Chciałem czarne ale SA takowych nie produkuje. Przynajmniej w 2017 takie nie były dostępne.
Obydwie piasty potraktowałem następująco: 1.papier ścierny o gradacji 1200 - delikatnie, 2.podkład samochodowy, 3.czarna baza, 4.lakier mat.
Przed obróbką oczywiście zabezpieczyłem części ruchome i gwinty papierem.